2. 1. 2009, 17:00:00

RECYKLOHRANÍ

Podpořte naše úsilí třídit baterie a drobná elektrozařízení!

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.
Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení.

Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v budově ZŠ.

Do naší školy můžete nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač), baterie a akumulátory.

• budova ZŠ je otevřena ve školní dny od 7,45 do 8,00, mimo tuto dobu zvoňte
  • baterie a drobná elektrozařízení můžete nechávat i ve ŠD (ranní provoz: 7,00- 7,45; odpolední provoz: 12,30 - 15,45)

Naši žáci se mohou zapojit také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které budou organizátoři projektu zadávat.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získává naše škola body, za něž budeme moci žákům pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.