15. 11. 2015, 18:03:34

Anglické listy

Neděle 15. 11. 2015
Asi po 15 hodinách v autobuse jsme se v Calais nalodili na trajekt. Vlny byly obrovské, trajektem to houpalo, někdo i nakrmil rybičky přes palubu. Dojeli jsme do Hastings, místa, kde jsme ubytovaní a kde budeme chodit do školy. Bydlíme s výhledem na moře. To jsme si užili odpoledne, často neúspěšně jsme utíkali před jeho velkými vlnami, sbírali mušle a kamínky. Vyřádili jsme se na pobřežním hřišti, dobyli jsme loď Bounty. Při nákupech v Hastings jsme potkali maskota Berušku a vyfotili jsme se s ním. Podívejte se do galerie. Je nám tady hezky, posíláme pusu maminkám a tatínkům!
Za naší výpravu Zuzka Jančiová, Iva Kaiferová a Anička Pančíková

Pondělí 16. 11. 2015
Dnes jsme šli poprvé do školy a měli jsme moc hodnou paní učitelku Natashu a strašně dlouhou přestávku, půl hodiny. A hrozně nás bavily hry, co jsme tam hráli. Pak jsem šli na čajový obřad a tam jsme byli jako ladies a gentlemen. Paní, co nás to učila byla hodně srandovní a bláznivá, byla s ní legrace. Některé z nás převlíkla za historické postavy - Anička byla komorná, Míša byla viktoriánská žena, Radek měl slaměný klobouk a Dominik měl černý klobouk a fajfku. Čaj s cukrem, mlékem a ňaminkami nám moc chutnal, dělali jsme mňam, mňam, mňam :). Při procházce starobylým nádherným Hastingem jsme krmili i divoké racky, kteří nám oči, uši, nohy....uklovali :)))) A Nikča jim házela bombony. Jdeme na večeři, už jsme toho napsaly dost, pa, pa!!!
Za naší výpravu Míša Krejčová a Nikola Morávková

Úterý 17. 11. 2015
Dopoledne jsme byli zase ve škole. Po škole jsme jeli autobusem Ko-tour do Drusillas Park. Ze začátku jsme viděli opice a hady. Pak jsme následovali na minifarmu, kde jsme se fotili s prasatama a zkoušeli jsme dojit krávy. Pak jsme pokračovali přes surikaty, tučňáky a netopýry ke stanici mašinky Tomáš. Přecházeli jsme po lávce krokodýlí jezírko, kde po jedné slečně zůstal jen klobouk :o). Taky jsme šli do bludiště. Tam jsme řádili, byl tam hadí démon. Pak následovala Hello Kitty Secrete Garden, kde jsme se svezli na kolotoči čajového servisu. To byl rozhodně nejlepší zážitek z celého dne. Peníze jsme utráceli v obchodě se suvenýry. Dnes jsme zažili pravé anglické počasí, pořádný déšť a silný vítr. Tak už jsme rádi, že jsme uvnitř a půjdeme na večeři. Ještě se nám nestýská.
Za naší výpravu Vašek Vostradovský a Štěpán Vondraš

Středa 18. 11. 2015
Dnes jsme byli naposledy ve škole. Když jsme zakončili vyučování, tak jsme dostali certifikát. Učitelce Natashe jsme připravili dárky - květinové srdce a obrázky. Pak jsme jeli autobusem do Brightonu. Tam jsme viděli ruský kolo a pak jsme šli na zábavné molo. Hráli jsme automaty, vyhráli jsme peníze a nebo tikety, za který jsme si vyměnili odměny. Pak jsme šli k starému paláci, který byl prodán městu za symbolickou jednu libru. Palác vypadal jako dort. Taky jsme nakupovali sladkosti a dárky. Vrátili jsme se pozdě, rovnou jsme šli na večeři. Už jsme sbalený, zítra ráno budeme vstávat brzy a pojedeme do Londýna. O tom už nic nenapíšeme, ale budeme vám doma vyprávět. Domů už se těšíme :o)!
Za naší výpravu Dan Buršík, Domink Szpuk a Ráďa Juřík