Úspěchy žáků v soutěžích ve školním roce 2018/2019 

Orientační běh šumavskou přírodou  Hana Bednaříková, Robert Kudýn - 1. místo
  Petr Vondráček, Linda Jančiová - 2. místo
Lyžuj LESY (registrovaní lyžaři) Patrik Vocelka - 1. místo
  Šarlota Jakšová - 2. místo
  Matěj Vocelka - 3. místo
                    (neregistrovaní lyžaři) Barbora Musálková - 1. místo
  Jan Musálek - 2. místo
  Viktorie Štefaníková - 3. místo
  Natálie Voldřichová - 3. místo
Zimní olympiáda, běh na lyžích  1. místo - Šarlota Jakšová, Patrik Vocelka, Jiří Pešl, 
                   Barbora Musálková, Hana Bednaříková
                   Tereza Pešlová, Matěj Vocelka
  2. místo - Jan Musálek, Natálie Voldřichová, 
                  Josef Tomášek, Adéla Honesová,
                  Linda Jančiová, Lukáš Voldřich
  3. místo - Amálie Kudýnová, Adam Venta, Jakub Chrt,
                 Robert Kudýn
                              běh na sněžnicích 1. místo - Kristýna Benešová, Patrik Vocelka, Jiří Pešl
                  Natálie Voldřichová, Linda Jančiová
                  Lukáš Voldřich
  2. místo - Jan Chrt, Josef Tomášek
  3. místo - Adéla Tauschová, Adam Venta,  Jakub Chrt, 
                  Barbora Musálková, Zdeněk Bohuš, Lucie 
                  Tauschová, Petr Vondráček
Jihočeský zvonek, okrskové kolo 1. místo - Barbora Musálková
  2. místo - Kristýna Benešová, Hana Bednaříková
  3. místo - Viktorie Štefaníková, Aneta Nosková
                   Linda Jančiová
Soutěž školních časopisů 1. místo v kraji , 7. místo v ČR
Matematický klokan, okres. kolo 4. místo (kateg. Cvrček) - Jan Hojdar 
Lipenský plaváček 1. místo - Barbora Musálková, Hana Bednaříková
  2. místo - Šarlota Jakšová, Jan Musálek, Jan Hojdar
  3. místo - Maksym Goltsapfel, Robert Kudýn
                  Michaela Tichotová, Jakub Hojdar
  1. místo - skoky do vody :-)
  3. místo - štafeta
Mladí záchranáři, okresní soutěž 2. místo - Robert Kudýn, Aneta Nosková, Michaela Tichotová, Matěj Vocelka, Linda Jančiová
Přírodovědná soutěž NP Šumava 2. kolo 1.místo - Barbora Musálková
  3. místo - Barbora Rosenkranzová
Lehkoatletická olympiáda ve Zdíkově 50m - 1. místo - Kristýna Benešová                                                                           2. místo - Patrik Vocelka, Adéla Honesová, Matěj Vocelka
  600 m - 1. místo - Michaela Tichotová, 2. místo - Adéla Honesová,           3. místo - Matěj Vocelka
  Skok daleký 1. místo - Kristýna Benešová, Matěj Vocelka                                                   2. místo - Amálie Kudýnová, Patrik Vocelka, Adéla                                                Honesová                                                                                                 3. místo - Andrej Hušek, Jiří Pešl
   Hod míčkem - 1. místo - Robert Kudýn                                                                                   2. místo - Lukáš Voldřich                                                                                 3. místo - Lucie Tauschová
Lehkoatletický trojboj

1. místo - Šarlota Jakšová, Patrik Vocelka, Barbora Musálková, Matěj Vocelka

2. místo - Adéla Honesová

3. místo - Jiří Pešl, Lucie Tauschová, Michaela Tichotová

 Vybíjená malotřídek  1. místo
 Požární ochrana očima dětí, literární soutěž

2. místo v okrese - Tereza Pešlová

3. místo v okrese - Adéla Honesová

  2. místo v kraji - Adéla Honesová