Úspěchy žáků v soutěžích ve škol. roce 2015/2016

Lehkoatletický trojboj Petr Vondraš 1. místo
  Zuzana Jančiová, Martin Lyer, Matěj Vocelka 2. místo
  Adéla Malíková, Hana Bednaříková, Michaela Tichotová, Sarah Přibyl, Daniel Buršík 3. místo
Národní park Šumava ve školních lavicích Petr Vondraš 3. místo
Mladí zdravotníci, okresní kolo Iva Kaiferová, Elias Přibyl, Václav Vostradovský, Anna Pančíková, Petr Vondraš 3. místo
     
Lipenský plaváček Jakub Hojdar, Michaela Tichotová 2. místo
  Hana Bednaříková, Petr Vondraš, Martin Lyer, Sarah Přibyl, Iva Kaiferová, Elias Přibyl 1. místo
  Štafeta o putovní pohár 1. místo
  Podvodní svět, závod družstev 1. místo
Jihočeský zvonek Linda Jančiová,Tereza Pešlová, Dominik Szpuk 2. místo, okrsk. kolo
  Zuzana Jančiová 3. místo, okrsk. kolo
  Elias Přibyl 4. místo, okrsk. kolo
Matematický klokan Jakub Hojdar 1. místo (kat. Cvrček)
(školní kolo) Iva Kaiferová 1. místo (kat. Klokánek)
Školní časopis roku 2016, krajské kolo kateg. 1. stupeň ÁMOS 1. místo, postup do republiky
Orientační běh šumavskou  Robert Kudýn 1. místo v I. kat.
přírodou  Tereza Pešlová  1. místo v I. kat.
  Matěj Vocelka 2. místo v I. kat.
  Linda Jančiová 2. místo v I. kat
  Petr Vondráček 3. místo v I. kat. 
  Lucie Tauschová 3. místo v I. kat.
  Jan Walter 2. místo v II. kat.
  Anna Židlická 2. místo v II. kat.
  Elias Přibyl 2. místo ve III. kat.
  Michaela Tichotová 2. místo ve III. kat.
Slavnostní finisáž kroužku Prostorového vytváření Skvělá prezentace školy k 115. výročí založení :-) Kŕajský úřad Jihočeského kraje
Recitační soutěž (školní kolo) Hana Bednaříková, Daniel Buršík, 1. místo 
  Petr Vondraš, Nikola Morávková,  
  Aneta Nosková  
  Anna Židlická, Simona Juříková, 2. místo
  Jan Walter, Iva Kaiferová  
  Adélla Malíková, Lukáš Voldřich, 3. místo
  Michala Tichotová,Dominik Szpuk  
  Karolína Morávková, Radek Juřík  
Školní časopis roku, celostátní kolo, kateg. 1. a 2. stupeň ÁMOS 5. místo
Šumavská zimní olympiáda  běh na lyžích Hana Bednaříková, Michaela Tichotová, Matěj Vocelka, Petr Vondraš,  1. místo
  Adéla Malíková, Jakub Hojdar, Tereza Pešlová, Iva Kaiferová 2. místo
  Anna Židlická, Linda Jančiová, Robert Kudýn, Štěpán Vondraš 3. místo
běh na sněžnicích Lucie Tauschová, Matěj Vocelka, Michaela Tichotová, Martin Lyer, Sarah Přibyl, Zuzana Jančiová 1. místo
  Adéla Malíková, Robert Kudýn, Tereza Pešlová, Petr Vondraš, Nela Nováková 2. místo
  Hana Bednaříková, Petr Vondráček, Elias Přibyl, Iva Kaiferová 3. místo